Zavolajte nám
0940 369 169

Dotácie 2021

HARMONOGRAM OPRÁVNENÝCH OBDOBÍ PRE PODÁVANIE ŽIADOSTÍ O POUKÁŽKU  

aktualizované: 7. októbra 2020

Tohtoročný zásobník pre tepelné čerpadlá je naplnený, ďalší záujemcovia o príspevky na tieto zariadenia budú môcť žiadosti zaregistrovať začiatkom budúceho roka 2021. Poraďte sa preto u nás včas aby ste vedeli aké tepelné čerpadlo budeme registrovať a akú výšku dotácie získate ešte pred otvorením zásobníka žiadosti o poukážku.

POZOR na zmeny v udeľovaní dotácií!

Poukážky na kúpu tepelných čerpadiel vydáva SIEA (Slovenská inovačná a energetická agentúra) v rámci projektu Zelená domácnostiam II. Doterajšia prax bola taká, že sa dotácie udeľovali vo viacerých kolách. Teraz sa to zmení a zásadnou novinkou je otvorenie tzv. zásobníkov

Vaša žiadosť bude ihneď po potvrdení záujmu zaradená do zásobníka pre tepelné čerpadlá, kde bude čakať na vydanie poukážky. Počas tohto obdobia môžete sledovať svoje poradie a žiadosť upravovať. 

Na vami zadanú e-mailovú adresu vám budú zasielané správy s aktívnym odkazom na potvrdenie záujmu a aj heslo na úpravu žiadosti. Prvé poukážky budú vydané už na druhý deň od otvorenia zásobníkov, ďalšie postupne do konca roka. Čím skôr podáte žiadosť a čím skôr predložíte kompletné dokumenty k žiadosti, tým skôr získate dotáciu

Môžem žiadať o dotáciu?

Dotáciu na tepelné čerpadlo v rodinnom dome môžete dostať vtedy, keď je vaša domácnosť bez pripojenia do systému centralizovaného zásobovania teplom (CZT). V prípade inštalácie tepelného čerpadla spolu s CZT je podmienkou, že nedôjde k jeho odpojeniu a všetky súvisiace parametre sa budú udržiavať v požadovaných výškach.

Čo budeme od vás potrebovať k spracovaniu žiadosti o dotáciu?

  • Dodanie dokumentácie (tepelné straty, schému vykurovania, projekt) ak nemáte, vieme spracovať.
  • Akceptovanú cenovú ponuku ktorú spracujeme na základe dokumentácie a obhliadky.
  • List vlastníctva nehnuteľnosti s miestom inštalácie

Aké sú kroky pri podávaní žiadosti o dotáciu (čo potrebujeme vedieť):

1. Registrácia miesta inštalácie
Zadať je nutné okrem iného aj súpisné číslo a číslo listu vlastníctva budovy, teda rodinného alebo bytového domu, v ktorom plánujete zariadenie využívať. Pre správne vyplnenie žiadosti o poukážku je vhodné, aby ste mali pri sebe k dispozícii výpis listu vlastníctva. Údaje o mieste inštalácie nie je možné meniť.

2. Špecifikácia zariadenia
Pre každý druh zariadenia, ktoré plánujete inštalovať, je potrebné podať samostatnú žiadosť. Technické informácie si jednoducho zvolíte z ponuky zoznamu zariadení. Údaje o špecifikácii zariadenia je možné meniť len v období, keď žiadosť čaká v zásobníku na vydanie poukážky.

3. Vlastníci nehnuteľnosti
V prípade bezpodielového spoluvlastníctva manželov podpisujú zmluvu obaja manželia. Údaje o vlastníkoch nehnuteľnosti je možné meniť len v období, keď žiadosť čaká v zásobníku na vydanie poukážky. Po vydaní poukážky je možné opraviť len chyby v písaní.

4. Potvrdenie splnenia podmienok
V tejto časti potvrdzujete, že spĺňate všeobecné podmienky podpory. Zároveň máte uviesť, ktoré z uprednostňujúcich podmienok podpory spĺňate. Údaje o vlastníkoch nehnuteľnosti je možné meniť len v období, keď žiadosť čaká v zásobníku na vydanie poukážky.

5. Výpočet hodnoty poukážky
Informačný systém na základe zvolených údajov vypočíta maximálnu hodnotu poukážky.

6. Výzva na potvrdenie záujmu 
Krátko po vyplnení formuláru bude odoslaná na vašu e-mailovú adresu správa. V nej bude vložený odkaz, prostredníctvom ktorého je potrebné čím skôr potvrdiť záujem o poukážku.

7. Potvrdenie záujmu
Potvrdenie záujmu neodkladajte. Až podľa času, kedy ste záujem potvrdili, bude vaša poukážka posudzovaná.

8. Zaradenie žiadosti do zásobníka

Potvrdením záujmu je žiadosť zaradená do zásobníka žiadostí, kde čaká na vydanie poukážky.

Aj v roku 2021 platí, že poukážky môžu pokryť maximálne 50% oprávnených výdavkov na dodávku zariadenia vrátane montáže a inštalácia musí byť zrealizovaná až po vydaní poukážky.

Rodinný dom môže získať maximálne 3400 eur na tepelné čerpadlo.

AKOU SUMOU SÚ ZARIADENIA PODPORENÉ?

Výška príspevku sa vypočíta z príslušnej sadzby a výkonu zariadenia. Maximálne výšky príspevku ako aj vplyv zvýšenia sumy pri uplatnení uprednostnenia sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

Aj nový projekt má prispieť predovšetkým k plneniu tých ukazovateľov Operačného programu Kvalita životného prostredia, ktoré sa týkajú zvýšenia inštalovaného výkonu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. V rámci projektu budú do roku 2023 podporené inštalácie s celkovým inštalovaným výkonom 140 MW.

Ako funguje tepelné čerpadlo a prečo by ste si ho mali zakúpiť?

Tepelné čerpadlo je vykurovacie zariadenie, ktoré využíva energiu z obnoviteľných zdrojov. Odoberá teplo z vonkajšieho  prostredia a následne ho pri vyššej teplote odovzdáva do vykurovacieho systému.

Výhody tepelného čerpadla

  • úspora viac než 70 až 80% nákladov na vykurovanie,
  • možnosť chladenie aj kúrenia,
  • možnosť ohrevu teplej úžitkovej vody,
  • nenáročná obsluha
  • mesačné náklady na vykurovanie nižšie ako u plynového kotla
  • možnosť požiadať o zvýhodnenú sadzbu elektriny (22h nízka tarifa).
  • šetrnosť k životnému prostrediu.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať telefonicky alebo mailom. 

Kontaktujte nás

Intel-DOM, s.r.o.

Mesto: Trebišov
Ulica: Tabaková 18
Telefón: +421 940 369 169

Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Veríme že naša ponuka Vás zaujala

Kľudne nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom mailu, telefónu či tohto kontaktného formulára. Náš tým je ochotný vám vo všetkom poradiť a budeme sa snažiť nájsť najlepšie riešenie pre vás.

Tešíme sa na spoluprácu s vami.