Prečo sa rozhodnúť pre tepelné čerpadlo

Ak uvažujete nad novým vykurovaním, či chcete ušetriť nie len vo Vašej peňaženke ale aj životné prostredie, potrebujete znížiť energetickú náročnosť Vášho domu či zlepšiť energetickú triedu Vašej novostavby, dostať lepšiu sazdbu pre dodávka elektrickej energie, tak tepelné čerpadlá sú jednoducho tou najlepšou voľbou pre Vás.

Ponúkame široké množstvo rôznych druhov, značiek a typov tepelných čerpadiel, tak aby sme vyhoveli každému zákazníkovi. V ponuke máme známych výrobcov na trhu ako je napríklad Daikin, Panasonic, Gree, Mitsubishi a pod....

Chladenie a vykurovanie

Dnešné tepelné čerpadlá sa už využivajú nie len na vykurovanie, ale dokážu aj chladiť, či už v systéme stropného chladenia, vnútornými klimatizačnými jednotkami tzv. Fancoilami, alebo aj cez systém podlahového kúrenia.

Ohrev TUV

Aby ste vo svojom dome nemusely riešiť ešte dodatočný systém na ohrev TÚV, tak tepelné čerpadlo je možné pripojiť k zásobníkom vody, alebo niektoré typy ako je Daikin Altherma, či Mitsubishi Zubadan už majú zásobníky aj integrované.

Minimálne náklady

Nenájdete asi menej nákladný systém vykurovania a ohrevu TÚV ako je tepelné čerpadlo, keďže tepelné čerpadlo čerpá priemerne 2/3 vyprodukovanej energie priamo zo vzduchu. Prakticky 2/3 kúrenia máte zdarma.Tak neváhajte a čerpajte aj Vy.

Flexibilný systém

Aj keď je tepelné čerpadlo tým najefektívnejším spôsobom vykurovania, je možnosť ho ešte zefektívniť ak k nemu pripojíte solárne panely, či ho prepojíte s už existujúcim systémom vykurovania, s ktorím bude inteligentne spolupraovať.

Pripojiteľnosť

Tepelné čerpadlá sa vyrábaju v mnohých verziách tak aby vyhoveli každému systému vykurovania. Napr.: Vysokoteplotné - pre pripojenie k radiátorom, alebo nízkoteplotné pre systém podlahového vykurovania ...

Kompaktné tvary a dizajn

Tepelné čerpadlá od mnohých výrobcov sú vyrobené s ohľadom na úsporu priestoru, prípadne sú navrhnuté v neutrálnom a nezávadnom dizajne pre umiestnenie v interiéry, napr.: v kúpelni či v chodbe. Dobrým príkladom je Daikin Altherma a ich voľne stojaca vnútorná jednotka.